Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

niepotwierdzone

przekłuwacze prezerwatyw


O celowo przekłuwanych prezerwatywach.

W marcu bieżącego roku film krótkometrażowy Agaty Jagodzińskiej pt. Tajemnica spowiedzi zdobył w kategorii scenariusza prestiżową nagrodę BAFTA (Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych). Nagrodzony scenariusz Agata Jagodzińska oparła na zasłyszanej wiele lat temu w Szubinie plotce o kioskarce przekłuwającej sprzedawane przez siebie prezerwatywy.

powrót z delegacji


Mąż udaje się w delegacje do kochanki.

[…] mąż „jedzie w delegację”, ale tak naprawdę udaje się na kilka dni do sąsiadki w bloku lub w każdym razie na tym samym osiedlu. […]

w kapciach nad morze


Młody człowiek w kapciach idzie wyrzucić śmieci i…

w-kapciach-nad-morze0.jpg

Historia jest krótka. Usłyszałem ją co najmniej od 2 różnych osób (w tym raz od miejscowego „bajko-opowiadacza”). Kolega kolegi poszedł w kapciach wynieść śmieci (z wiaderkiem!). Spotkał jakichś znajomych i […]

zagłodził psa w imię sztuki


To chyba jedna z najbardziej bulwersujących historii, o jakich
słyszeliśmy Pewien "artysta" z Kostaryki, Guillermo Habacuc Vargas,
jednym ze swoich "dzieł" uczynił... przywiązanego do ściany galerii
umierającego, chorego psa.

pan z obrazkami


Reakcja dziecka na człowieka z tatuażem.

[…] były podopieczny zakładu karnego przychodził do cudzego mieszkania, drzwi otwiera mu kilkuletnie dziecko. Po obejrzeniu gościa przez szparkę, krzyczy w głąb mieszkania […]

pana nie ma w domu


Rozmówki portugalsko-polskie w polskich akademikach.

Studiując we Wrocławiu słyszałem, że w Dwudziestolatce (akademik U.Wr) za rasistowski incydent zawieszono dwóch studentów. Otóż mieszkali w pokoju z czarnoskórym kolegą, który nie bardzo mówił po polsku […]

podróż pijaka


Pijany rowerzysta udaje się w daleką podróż.

podroz-pijaka0.png

[…] kuzyn mojej koleżanki wybrał się z kumplami samochodem na koncert z Gdańska do Warszawy. Ponieważ nie mieli zbyt wiele czasu z góry, zaplanowali wrócić zaraz po koncercie do domu. Gdzieś niedaleko Warszawy zauważyli leżącego w rowie pijanego rowerzystę. Ponieważ jechali minibusem, postanowili, że jeśli w drodze powrotnej wciąż będzie leżał w tym rowie, to pomogą biednemu człowiekowi i podrzucą go do domu.

blondynki na holu


Panie niefortunnie holują zepsuty samochód.

blondynki-na-holu0.png

Mój kolega opowiadał mi, że jego znajomy jechał kiedyś samochodem, i jak to czasem bywa, napotkał stojące na poboczu auto, a przy nim wymachującą rękami kobietę. Zatrzymał się i zapytał uprzejmie, co się stało. Jak łatwo zgadnąć, dowiedział się, że jej pojazd z niewiadomych przyczyn odmówił posłuszeństwa, a ona zupełnie się na tym nie zna.

jak żyłem…


Błyskotliwa odpowiedź ducha na cmentarzu.

Rzecz działa się w okolicy Polanicy Zdrój. Kolega kolegi zrobił dobry żart. Kiedy wracał późnym wieczorem (nocą) przez cmentarz, zobaczył z naprzeciwka idącą w jego stronę kobietę. Zgadał do niej, zaczął pytać gdzie idzie (też skądś wracała) itp. W pewnym momencie zadał pytanie: a czy nie boi się pani wracać późną nocą sama przez cmentarz?

szczeniaki na przynętę


szczeniaki-na-przynete0.png

OSTRZEŻENIE ! PROSZĘ, UDOSTĘPNIAJCIE !!! Po schroniskach jeździ facet z zamiarem adopcji szczeniąt. Psy podobno jadą do Niemiec jako przynęta dla amstafow szkolonych do walk !!!

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design