Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

żywność

bułeczki z mięsem


Klientka piekarni zadowolona z nowych wypieków.

[…] słyszałem historię od znajomego (koniec 2010 r.): jego kumpel pracował w jakiejś piekarni w Lublinie. Jako że pracownicy popili sobie dzień wcześniej, wszyscy czuli się dość średnio w pracy. […]

kaszka ze szkłem


Nestle apeluje do wszystkich konsumentów, aby zwrócić kaszkę bananową,
okres przydatności do spożycia do 2012 roku, kod kreskowy:
761303308973, ponieważ istnieje możliwość, że zawierają kawałki szkła!
Kopiuj na status, chociaż nie jesteś rodzicem. Możesz uratować życie
jakiegoś dziecka.

Rozpowszechnianie tego apelu w polskim internecie wprowadza w błąd,
sprawa dotyczy wyłącznie Francji.

nasienie w fast foodzie


W fast foodzie serwowanym w barze X znaleziono Y rodzajów spermy.

Swego czasu docierała do mnie w kilku zmienionych formach opowieść o klientce/kliencie McDonalda, która uległa ostremu zatruciu pokarmowemu. Po wizycie w szpitalu podejrzenia padły na tenże fast food. Kontrola wykonana przez sanepid nie wykazała zepsutej żywności jednak X różnych „rodzajów” spermy.

fałszywka z Villejuif


Kwas cytrynowy jest rakotwórczy.

villejuif0.png

Napotkać można w internecie wykazy dodatków do żywności oznaczanych literą E i trzycyfrowym kodem. Takie spisy mają na celu ujawnienie złowrogiego działania wszystkich tych „E”. Oto przykład takiego „demaskatorskiego” tekstu:

szczurburger


Problemy stomatologiczne po zjedzeniu hamburgera — dentysta znajduje szczurzy pazur (lub ząb) w dziąśle lub podniebieniu pechowca.

Opowieści o szczurach i innych gryzoniach znajdowanych w potrawach serwowanych przez sieci fast food są znane na całym świecie. W wersji amerykańskiej ofiarą takich legend miejskich pada na ogół dobre imię sieci Kentucky Fried Chicken (KFC), stąd też mówi się często ironicznie o „Kentucky Fried Rat” [1] [2] (rat to po angielsku „szczur”).

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design